<a href="https://lovegodgreatly.com/polish/give/">Wesprzyj</a>

NASZA HISTORIA

Mamy nadzieję, że nasze świadectwa
będą dla ciebie inspiracją i zachętą.

KOCHAJ BOGA NIEZMIERNIE, ŚWIADECTWA

DOROTA BIAŁY, POLSKA

Zawsze uważałam się za dobrą i pomocną osobę. Nie byłam wierząca, wydawało mi się, że nie potrzebuję Boga. Kiedy czas mojego ślubu zbliżał się wielkimi krokami, zaczęłam się zastanawiać nad wartościami, jakie były ważne w rodzinie, jak ta rodzina ma wyglądać. Rozmawiałam z pastorem w naszym kościele, który zaproponował mi, abym rozmawiała z Bogiem i prosiła go o znak. Znak, który pokaże mi jak bardzo go potrzebuję w swoim życiu. Więc zaczęłam modlić się na swój sposób, tak jak potrafiłam. Bóg szybko odpowiedział na moje prośby. Dwa miesiące później mój tata dostał zawału, trafił do szpitala, a ja w tym czasie modliłam się tak gorliwie i zawzięcie, płacząc i prosząc Boga o zdrowie dla mojego taty. Kiedy już ze zmęczenia przestałam na chwilę, zadzwoniła moja mama ze szpitala, że tata jest po koronarografii bez znieczulenia, gdyż nie było już czasu, ale wszystko będzie dobrze. Dziś wiem, że Bóg odpowiedział na moje modlitwy i od tamtego czasu stale pokazuje mi jak bardzo Go potrzebuję.

Kiedy dołączyłam do naszego kościoła, nie wiedziałam jak mogę być użyteczna dla innych. Jak mogę służyć? Modliłam się również o to, a Bóg wskazał mi drogę. Poznałam wspaniałą kobietę, mamę i przyjaciółkę – Kristę Taylor, która pokazała mi dzienniki Kochaj Boga Niezmiernie. Na początku pomagałam w tłumaczeniach pojedynczych zdań, stron. Teraz jestem zaangażowana we wspaniałą społeczność, dzięki której kobiety z całego świata mogą sięgnąć po Pismo Święte i zmieniać swoje życie.

KRISTA TAYLOR, POLSKA

Nazywam się Krista Taylor. Jestem Kanadyjką, ale od 16 lat mieszkam w Polsce. Po ukończeniu uniwersytetu poczułam, że Pan wzywa mnie, abym poświęciła dwa lata mojego życia na służbę Jego królestwu za granicą. Byłam na krótkiej wyprawie misyjnej, grając w siatkówkę i dzieląc się Chrystusem z Athletes in Action w Polsce. To było wspaniałe doświadczenie, ale nie miałam w planach ponownie wrócić do Polski. Jednak Bóg zauroczył moje serce Polakami, patrząc Jego oczami na historię tej ziemi i ludzi. Głęboko wczułam się w ich drogi religijne i wierzyłam, że Bóg miał odkupieńcze plany dla Polski i tych ludzi. Przeprowadziłam się do Polski po tym, jak ukończyłam szkołę, by pomóc w rozpoczęciu działalności kościoła wśród studentów. Język polski jest niezwykle złożony i trudny, ale Pan pozwolił mi się go szybko nauczyć. Widząc potrzebę, aby ludzie usłyszeli o tym, jak Chrystus przyszedł uwolnić nas od naszych grzechów, poczułam, że Bóg prosi mnie, bym została dłużej niż moje pierwotne dwuletnie zobowiązanie.

Minęło 16 lat, a ja nadal mieszkam w Polsce! Teraz wraz z moim mężem i piątką słodkich dzieci. Bóg rzeczywiście był wierny. Przez te 16 lat byłam w stanie studiować w Seminarium Teologicznym w Dallas przez dwa lata, podczas gdy Bóg nadal dawał mi swoje serce dla świata. W tamtym czasie czytałam i studiowałam Jego Słowo bardziej niż kiedykolwiek ! Mój mąż i ja pobraliśmy się i wróciliśmy do Polski, aby służyć Kościołowi. Nasi pierwsi trzej synowie urodzili się “rok po roku”, jak mówią po polsku, a ja zastanawiałam się, jak spędzić czas w Bożym Słowie teraz, przytłoczona krzątaniną bycia mamą.

Ogarnęło mnie poczucie winy, a czasami sparaliżowało mnie nawet przed otwarciem mojej Biblii. Mój mąż był w szkole językowej w Krakowie i w tym czasie droga przyjaciółka z moich uniwersyteckich dni podzieliła się ze mną planami czytania dziennika Kochaj Boga Niezmiernie. Było to tak praktyczne i proste, a metoda POZM była tą, której nauczyłam się w moim kościele podczas seminarium. Niewiele jest tłumaczeń biblijnych na język polski i trudno znaleźć takie, które nie zawierają również wiele amerykańskiej kultury. Urzekło mnie, że skupiają się na Piśmie Świętym i trwają 4/6/8 tygodni. Pomogło mi to codziennie powrócić do Słowa i mimo, że nie spędzałam wielu godzin na studiowaniu, spotykałam się z Bogiem. Codziennie.

To było jak wrzucanie grosza do skarbonki każdego dnia. Wiedziałam, że za kilka lat moja skarbonka będzie pełna! Co więcej, miałam życie i prawdę, którymi mogłam się podzielić z innymi podczas tej podróży. Wkrótce zdecydowałam się zrobić jedno ze studium ze studentką, której byłam mentorką. Napisałam do Kochaj Boga Niezmiernie i zapytałam, czy to w porządku, jeśli będę tłumaczyć opracowania na język polski. Byłam zachwycona, gdy opowiedzieli: “Tak!”, A następnie poprosili mnie, abym dołączyła do ich zespołu tłumaczy! Jakim niezwykłym prezentem są te materiały dla polskich kobiet.

To jest piękna rzecz móc czytać i studiować Sowo Boże na własną rękę, w swoim własnym języku. Jestem bardzo wdzięczna za udział w udostępnianiu tych materiałów dla polskich kobiet!

DOŁĄCZ DO N ASZEJ SPOŁECZNOŚCI

Z miłością otwieramy ramiona i jednoczymy się w tym celu …
aby kochać Boga niezmiernie całym swoim życiem…

Kochaj BogaNiezmiernie zaczyna się od prostego planu czytania Biblii, ale nie poprzestajemy na tym. Lubimy spotykać się w domach i lokalnych kościołach, podczas gdy inni łączą się dzięki Internetowi z kobietami na całym świecie.