<a href="https://lovegodgreatly.com/polish/give/">Wesprzyj</a>

 

Jezus, siedząc nad Jeziorem Galilejskim, nauczał swoich uczniów. Jego Słowa brzmiały inaczej niż wszystko, co dotychczas słyszeli. Jezus głosił na temat stylu życia obywateli Królestwa Bożego, a swoje nauczanie rozpoczął serią wypowiedzi nazywanych “Błogosławieństwami z Kazania na Górze”.

 

Błogosławieństwa te prezentują, jak chrześcijaninie powinni prowadzić życie. Oferują pocieszenie uciśnionym, mądrość niewinnym, a znużonym – nadzieję. Jezus dał Swoim uczniom instrukcję, jak podążać za nim w sposób, który był całkowicie sprzeczny ze stylem życia tego świata. Chciał, aby uczniowie zrozumieli, że Królestwo Boże było między nimi, ponieważ Jezus, Syn Boży, przechadzał się pośród nich.

 

Aż do dzisiaj zasady “Ośmiu Błogosławieństw” nie przestały być źródłem otuchy, mądrości i nadziei dla naśladowców Chrystusa. Ze słów Jezusa, wypowiedzianych ponad 2000 lat temu, możemy czerpać prawdę i zrozumienie, jak wieść życie w świetle zbliżającego się Królestwa Bożego.

 

Dołącz do nas w studiowaniu 6-tygodniowego studium biblijnego na LoveGodGreatly.com lub naszej aplikacji Kochaj Boga Niezmiernie. Tam właśnie znajdziesz treści aktualnego nauczania na poniedziałkowym, środowym i piątkowym blogu oraz głębsze spostrzeżenia czerpane z codziennych rozważań, jak również społeczność kochanych ludzi, gotowych wspierać cię w życiu dla Królestwa Bożego.

Nasze kolejne studium zaczyna się: 11 listopada